Nawigacja

 • Tegoroczny 17 Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji. Uczniowie klasy VII opowiedzieli nam o Święty Papieżu, podzielili się swoja wiedzą na temat „polskiego papieża” i pokazali nam „naszego Ojca Świętego” swoimi oczami. Spotkanie było ilustrowane prezentacją multimedialną, ubogacone śpiewem szkolnego chóry, który poprowadziły panie Magdalena Kociszewska i Aneta Ebekozien. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i nagrody w szkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym pod hasłem "Miejsca, w których bywał Jan Paweł II", których fundatorem był ks. proboszcz Przemysław Tabaczka. Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Anna Ratajczak-Matuszak z pomocą p. Kamili Gąsiorek-Rusek.

 • AUDYCJA MUZYCZNA Z FILHARMONIA "MARSZOWYM KROKIEM"

  Marszowym krokiem, przy akompaniamencie instrumentów dętych blaszanych, wkroczyliśmy w nowy sezon audycji muzycznych. Zabrzmiały, nie tylko marsze towarzyszące ważnym uroczystościom, ale również te, tworzone przez znanych kompozytorów, czy wykorzystywane w muzyce teatralnej i filmowej. W blasku instrumentów dętych blaszanych rozpoczęliśmy niezwykłą muzyczną przygodę, która trwać będzie przez kolejne miesiące. Olśnieni brzmieniem błyszczących instrumentów staliśmy się pozytywnie NADĘCI!!! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nam tej muzycznej uczty !

 • SPRZATANIE ŚWIATA

  Jak co roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Nie ma śmieci- są surowce”. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia oraz edukacja odpadowa. Pomimo niesprzyjającej pogody razem z nauczycielami wyruszyliśmy posprzątać nasze boiska szkolne, plac zabaw oraz okolice szkoły. Niestety nie wróciliśmy do szkoły z pustymi rekami. Znaleźliśmy bardzo dużo śmieci : papierów, pustych butelek czy obudowę od monitora komputerowego. Cieszymy się że dzięki nam Ziemia będzie chociaż odrobinę bardziej czysta.

 • UDZIAŁ W POWIATOWO-GMINNM ŚWIĘCIE PLONÓW W DĄBROWIE BISKUPIEJ

  Poczet Sztandarowy naszej szkoły został zaproszony do udziału w Powiatowo – Gminnym Święcie Plonów Dożynki 2017, które odbyły się 10 września w Dąbrowie Biskupiej. Wraz ze sztandarem wzięliśmy udział w przemarszu korowodu dożynkowego do Amfiteatru, gdzie odprawiona została msza dziękczynna za zebrane plony.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  4 września 2017 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła msza święta w kościele pw. Św. Wojciecha w Parchaniu. Po mszy udaliśmy się do szkoły. Pani Dyrektor przywitała wszystkich  nawiązując do reformy szkolnictwa  życzyła uczniom sukcesów w nowym rok szkolnym. Po oficjalnej części uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 życzymy uczniom odkrywania swoich możliwości, dużo uśmiechu i optymizmu.

 • PANI KRYSIA PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

  Po 31 latach pracy w naszej szkole, na zasłużoną emeryturę udaje się nasza woźna , pani Krystyna Pulczyńska. Oddana pracy w naszej szkole, pracowita, cierpliwa i dobra dla uczniów, pieszczotliwie nazywając ich "Aniołkami". Na zakończenie uroczystości wręczenia świadectw wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice podziękowali Pani Krysi, obdarowując ją kwiatami, uściskami i podarunkami. Każdego dnia będziemy Panią wspominać "nasza Pani Krysiu". A na emeryturze życzymy dobrego zdrowia, odpoczynku i radości.

 • OSTATNI DZWONEK

  23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Ten ważny i uroczysty dzień rozpoczęliśmy msza świętą.  Następnie udaliśmy się do szkoły gdzie wszystkich przybyłych rodziców i uczniów przywitała pani dyrektor Barbara Kwiatkowska. Pani dyrektor gratulowała uczniom sukcesów oraz podziękowała dzieciom,  rodzicom i pracownikom szkoły za kolejny rok pracy.  Następnie wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za całoroczna naukę. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkanie.

 • KONKURS ORTOGRAFICZNY – ORTOGRAFIK

  W czerwcu 2017r. uczniowie kl. IV – VI przystąpili do szkolnego konkursu ortograficznego „Ortografik” (zorganizowanego przez panią Renatę Kaszyńską). Zmagali się z wykonaniem zadań „naszpikowanych” trudnościami ortograficznymi. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie:

  Karolina Jagielska  (kl. VI) – I miejsce,

  Wioletta Oknińska (kl. VI) – II miejsce,

  Natalia Śmigiel (kl. V) –      III miejsce,

  Dagmara Rutkowska (kl. V) - wyróżnienie.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • PROJEKT EDUKACYJNY LEPSZA SZKOŁA

  W roku szkolnym 2016/17 uczniowie kl. V i VI wspólnie z panią Renatą Kaszyńską uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Lepsza Szkoła (program „Język polski. Wielki sprawdzian”). Udział w projekcie umożliwił badanie efektywności nauczania oraz systematyczne sprawdzanie poziomu wiedzy i umiejętności. Poza tym pozwolił na porównywanie osiągnięć uczniów z wynikami ich rówieśników z całej Polski. Rodzice i dzieci systematycznie otrzymywali raporty zawierające analizę wyników po każdym teście, tj. ; wyniki ucznia oraz klasy na tle rezultatów ogólnopolskich, informację, które z typów zadań sprawiają najwięcej trudności. W roku szkolnym 2017/18 w projekcie biorą udział uczniowie kl. VI i VII

   

 • KSIĄŻKI WAM NIESIEMY

  W roku szkolnym 2016/17 dzieci z naszej szkoły spotykają się z  mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu. W ramach akcji „Książki Wam niesiemy…” uczniowie klas III – VI przygotowywani przez panie: Renatę Kaszyńską i Dorotę Kociszewską czytają starszym polską literaturę. Również mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu uczą się wybranych tekstów literackich. Każde spotkanie jest okazją do tego, by przybliżyć sylwetkę i twórczość znanej postaci. Karol Wojtyła, Jan Twardowski, Jan Kasprowicz, Bolesław Leśmian… To oni wzywają do miłości, spierają się z Bogiem czy poruszają kwestie egzystencjonalne Celem przedsięwzięcia jest nie tylko poznawanie literatury polskiej, ale również kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu czy integracji ze środowiskiem.

   

 • MISTRZ ORTOGRAFII W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

  Przez cały rok szkolny 2016/17 trwała akcja prowadzona przez panią Renatę Kaszyńską „Mistrz ortografii”. Uczestnicy kilka razy w miesiącu pisali słówka z trudnością ortograficzną (umieszczane w dzienniku elektronicznym oraz na gazetce). W każdym miesiącu wybierany był mistrz ortografii. Spośród wszystkich uczestników wyłoniono również mistrza ortografii w roku szkolnym 2016/17. Została nim Dagmara Rutkowska – uczennica klasy V. Serdecznie gratulujemy!

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

   W roku szkolnym 2016/17, tak jak w latach ubiegłych, pani Renata Kaszyńska i pani Anna Drejs prowadzą w naszej szkole akcję  „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Głośne czytanie to ogromna stymulacja mózgu. Dzieci, którym się czyta, rozwijają się o wiele lepiej niż ich rówieśnicy. Poza tym czytanie ma duży wpływ na poprawę ich umiejętności społecznych, intelektualnych czy językowych. Dlatego uczniowie klas IV – VI  systematycznie odwiedzają dzieci w wieku przedszkolnym,  czytając im baśnie, bajki, wiersze.  Spotkania wzbogacane są wesołymi zabawami. Dodatkowo zapraszani są różni goście, którzy również oswajają maluchów z dziełami literackimi. Serca maluchów podbiły w tym roku szkolnym uczennice klasy VI -   - Wioletta Oknińska i Julia Gąsior. Zostały one nagrodzone za piękne czytanie i duże zaangażowanie.

 • ROZSTRZYGNIĘCIE AKCJI DAJ SIĘ WKRĘCIĆ W POMAGANIE

  Jak co roku w czerwcu nastąpiło rozstrzygniecie akcji „Daj się wkręcić w pomagania” Uczniowie przez cały rok zbierali plastikowe nakrętki, które przeznaczone są na pomoc chorym dzieciom. W tym roku szkolnym najwięcej nakrętek zebrał uczeń klasy I Nikodem Szkapiak. Na drugim miejscu uklasyfikowała się Wiktoria Markiewicz z klasy III. Trzecie miejsce zdobyła uczennica oddziału przedszkolnego Olga Ratkowska oraz uczeń klasy III Aleksander Komora. Wszystkim uczniom którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy za pomoc.

 • WYCIECZKA ROWEROWA KLASY VI

  W środę 07 czerwca uczniowie klasy VI wybrali się na wycieczkę po okolicznych miejscowościach. Odwiedziliśmy Gąski, potem przez Szpital udaliśmy się do Modliborzyc, Wonorza i zapukaliśmy do szkoły w Ośniszczewku. Niestety uczniowie z Ośniszczewka wypoczywają na Mazurach. Dalej pojechaliśmy do Woli Stanomińskiej, aby zobaczyć piękny pałac. Bardzo nam się tam spodobało. Droga do domu wiodła przez Brudnie i Modliborzyce. W dobrej kondycji, mimo wiatru, który czasami nam powiewał przejechaliśmy ok. 30 km. Dziękujemy członkom KTR "Kujawiak" pani Jadwidze Jadwiga Posadzy za piękną fotorelację oraz panu Wojciech Adam Swistak za prowadzenie rajdu oraz opiekę techniczną. Dzięki Wam czuliśmy się bezpiecznie.

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

  19 V 2017 roku obchodziliśmy ŚWIĘTO SZKOŁY oraz czciliśmy naszego PATRONA GENERAŁA WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO z okazji 136. rocznicy jego urodzin. Cieszymy się, że wspólnie z przybyłymi gośćmi mogliśmy celebrować ten wspaniały dzień. Obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy zatańczyli poloneza i zaśpiewali piosenkę „Tutaj mieszkam”. Podziwialiśmy prace konkursowe plastyczne, w których została ukazana postać Generała Władysława Sikorskiego oraz jego rodziny podczas pobytu w Parchaniu. Z przyjemnością wysłuchaliśmy również utworów autorstwa polskich poetów tworzących w kraju lub na emigracji w różnych okresach „zniewolenia ojczyzny”. W konkursach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych w: Dąbrowie Biskupiej, Ośniszczewku, Pieraniu i Parchaniu. Dostarczyli nam wielu wrażeń i emocji. Na zakończenie wysłuchaliśmy „Jak długo w sercach naszych”, po czym wspólnie udaliśmy się w kierunku POMNIKA GENERAŁA WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO, by uczcić jego pamięć.

 • REKRUTACJA ROZPOCZĘTA!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen Władysława Sikorskiego w Parchaniu informuje, że z dniem 01. marca 2017 roku rozpoczyna się rekrutacja dzieci urodzonych w  roku 2010 do klasy pierwszej. Od tego samego terminu zaczyna się rekrutacja dzieci urodzonych w  roku 2011  (sześciolatki),   2012 (pięciolatki) oraz 2013 (czterolatki) do Oddziału Przedszkolnego.
   

  Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wzory wniosków i załączników znajdują się na stronie  w zakładce REKRUTACJA https://spparchanie.edupage.org/text10/?

   

  ZAPRASZAMY DO NAS!

   

 • OBCHODY 226 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  28 kwietnia odbyła się akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod opieką p. Beaty Marczak przybliżyli nam wydarzenia związane z uchwaleniem tej ustawy. Klasa VI pod kierunkiem p. Magdaleny Kociszewskiej wykonała pieśń patriotyczna z XIX wieku „Jak długo w sercach naszych...". Poczet Sztandarowy szkoły wziął również udział w Gminnych Obchodach 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestnicząc w mszy świętej w intencji Ojczyzny  w kościele pw. Świętej Trójcy w Chlewiskach.

 • SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ - TEATR

  Po raz kolejny w tym roku szkolnym Rada Rodziców ufundowała naszym uczniom "Spotkanie z muzykami Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy". Kwietniowe spotkanie było poświęcone powiązaniu muzyki z teatrem. Specjalnym rodzajem scenicznych przedstawień teatralnych są przedstawienia muzyczne – opera, operetka i musical. W jaki sposób zbudowane są te dzieła? Kto je tworzy ? Kto w nich występuje – na te i inne pytania uzyskaliśmy odpowiedzi nie tylko słowem ale i odpowiednia muzyką w czasie czwartkowego spotkania. Dziękujemy Radzie Rodziców, za to spotkanie z muzyką.

 • DZIEŃ ZIEMI - POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ

  Dnia 21 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Obchody święta Ziemi rozpoczęliśmy występem uczniów oddziału przedszkolnego, którzy zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie pt.”Zielony Kapturek i 7 krasnoludków” w którym przypomnieli nam o potrzebie segregowania śmieci. Po przedstawieniu każda klasa zaprezentowała eko- strój wykonany z gazet, worków foliowych czy płyt CD. Według Jury najciekawsze stroje wykonała klasa V oraz oddział przedszkolny. Gratulujemy.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu
  Parchanie 38, 88-110 Inowrocław
 • (52) 351-27-27

Galeria zdjęć