Nawigacja

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ BOŻONARODZENIOWĄ

  6 grudnia 2017r. zostały ogłoszone  wyniki szkolnego konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową. Do konkursu wpłynęło 55 kartek wykonanych przez przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły. Dzieci  tworząc prace konkursowe  wykorzystały różne techniki plastyczne:  wycinanki, wyklejanka, wyklejanie plasteliną, zdobienie brokatem, malowanie farbami,  wyklejanie watą, płatkami kosmetycznymi . Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek. Jury przyznało nagrody w następujących kategoriach:

  NAGRODA GRAND PRIX:

  Adam Szóstak kl. I

  KATEGORIA KLAS 0-II

  I miejsce- Zuzanna Hebda kl. 0

  II miejsce- Jakub Prusak kl.0

  III miejsce- Piotr Jaskólski kl.0

  KATEGORIA KLAS  III-IV

  I miejsce- Dawid Środoń kl. IV

  II miejsce-Julia Maziarczyk kl. III

  III miejsce- Aleksandra Jaskólska kl. III

  KATEGORIA KLAS V-VII

  I miejsce- Weronika Śmigiel kl. V

  II miejsce- Patrycja Koszela kl. VI

  III miejsce- Julia Fiutak kl. VIII

                                                                                                   GRATULUJEMY

 • PRZEZ LĄDY I MORZA Z ROBINSONEM KRUZOE…

  Gwałtowny sztorm rozbił statek, na którym płynął Robinson Kruzoe. Bohater trafił na bezludną wyspę, a uczniowie klasy VI wspólnie z nim wyruszyli w tę niebezpieczną podróż… Poszukiwanie pożywienia, pierwsze spotkanie z Piętaszkiem – takie i inne sceny świetnie odegrali uczniowie podczas lekcji języka polskiego. Szóstoklasiści są przekonani, że wiele nauczyli się od Robinsona… Niektórzy nawet chcieliby trafić na wyspę, by wykorzystać swe umiejętności. Lepiej jednak, aby to była zaplanowana wyprawa, no i w większej grupie.. Hej przygodo!

 • MIKOŁAJKI

 • FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

  01.12.2017r. odbył się finał powiatowego konkursu plastycznego pt. "Moje bezpieczne otoczenie: osiedle, miasto, wieś". Organizatorem konkursu byli Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Uczeń klasy V Oliwier Frątczak został jego laureatem - otrzymał wyróżnienie. Na uroczystej gali w sali konferencyjnej Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu Oliwier odebrał nagrodę i dyplom.
  Gratulujemy!

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA KLAS I-VII

  Dnia 30.11.2017r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas I-VII. Zabawę rozpoczęliśmy od wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak będzie miał na imię ich ukochany, co czeka ich w najbliższej przyszłości oraz poznać wróżby ukryte w ciasteczkach andrzejkowych. W trakcie dyskoteki prowadzonej przez DJ uczniowie brali udział w konkursach: taniec na gazecie, zwijanie papieru toaletowego, rysowanie z zawiązanym oczami. Jak co roku został wybrany tancerz i tnacerka zabawy andrzejkowej. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły pyszną pizzą.

 • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ODBLASK RATUJE ŻYCIE"

  28 listopada 2017r. podczas apelu sukcesu został ogłoszone wyniki  szkolnego  konkursu plastycznego  „Odblask ratuje życie.”  Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promowanie noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie wykonali ciekawe prace przedstawiające temat konkursu tj. ważną role elementów odblaskowych dla pieszych uczestników ruchu drogowego. Konkurs zorganizowały pani Anna Drejs oraz pani Kamila Gąsiorek – Rusek. Uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Oto wyniki konkursu:

  KATEGORIA ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

  I miejsce – Antoni Owczarek

  II miejsce – Zuzanna Hebda

  III miejsce – Olga Ratkowska

  Wyróżnienie – Ehimen Ebekozien

  KATEGORIA KLASY I-III

  I miejsce – Aleksandra Wolkiewicz kl. I

  II miejsce – Piotr Wójcik kl. I

  III miejsce – Mateusz Gersztyn kl. I

 • GMINNY KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW ,, PORTRETY PEŁNE WITAMIN’’

  Szkoła Podstawowa w Ośniszczewku ogłosiła Gminny Konkurs Plastyczny dla przedszkolaków pt.: ,,Portrety pelne witamin’’. Na zajęciach pod kierunkiem p. A. Drejs dzieci wykonywały parce plastyczne inspirowane twórczością Giuseppe Arcimboldo. Miło nam poinformować, iż w kategorii dzieci 5 i 6 letnich I miejsce zajęła Olga Ratkowska, natomiast w kategorii dzieci 4 i 5 letnich III miejsce zajęła Aniela Jaskólska. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 • Z NIEMIECKIM W DROGĘ

  Uczniowie klasy 7 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie skierowanym przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie. „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. W ramach projektu szkoły mają możliwość otrzymania pakietu z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pocztówki nawiązującej do tytułu projektu. Do pocztówki należało dołączyć pozdrowienia. Zostaliśmy nagrodzeni i  czekamy teraz na Box Erlebnisreise, który wzbogaci szkołę w nowe pomoce dydaktyczne :)

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  Dziś jest nasze pasowanie
  Są tu nasze drogie panie
  Już od dzisiaj przyrzekamy
  Że przedszkole pokochamy.
  Gdy w dzień bawić się będziemy
  I jedzonko ładnie zjemy
                                            I uśmiechem przywitamy
                                           Przychodzące po nas mamy”.

  Dnia 24 listopada 2017 roku w  oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka.’’ Bohaterami spotkania były  dzieci 4, 5 i 6 - letnie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz dyrektor szkoły pani Barbara Kwiatkowska. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni p. A. Drejs. Występując przed  publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor dokonała pasowania, używając ogromnego ołówka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy, bajki oraz kuferki ze słodyczami. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia, a w sali  czekała na nie niespodzianka – słodki poczęstunek  przygotowany przez rodziców. 

 • ZAPRASZAMY NA INDYWIDUALNE KONSULTACJE

 • POMAGAMY MAŁYM PACJENTOM

  15 listopada zakończyliśmy akcje zbieranie maskotek i przyborów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów szpitalnych. Jak zwykle nie zawiedliście:) Zebraliśmy 5 kartonów maskotek, gier planszowych, książek oraz przyborów plastycznych. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

   W tym roku szkolnym NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI cała Polska obchodziła w sobotę. My uczciliśmy ten dzień w piątek. Wszyscy mieliśmy przypięte do strojów galowych biało – czerwone kotyliony. Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów najstarszych klas (pod kierunkiem pań: R. Kaszyńskiej, M. Kociszewskiej, J. Sobocińskiej) przybliżyła dzieje naszego narodu . Przedstawiliśmy bohaterów będących współtwórcami niepodległości oraz wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych. Akademia miała bardzo podniosły charakter. Uczestniczyliśmy w skupieniu i zadumie. 

 • TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

  W ramach projektu „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.” nasza szkoła włącza się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej. Tegoroczna edycja, zaplanowana na 18-26 listopada, będzie przebiegała pod hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!.” Dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie będą rozwijać min. kompetencje społeczne, uznanie różnorodności kulturowej i praw człowieka oraz poczucie samego siebie. 
  Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana od 1999 roku, mająca na celu zwrócenie uwagi Europejczyków na potrzeby o charakterze globalnym. Tydzień Edukacji Globalnej obchodzony jest pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej Rady Europy.
  Cele ogólne realizacji projektu dotyczącego Edukacji Globalnej to min:
  - rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich nauczyciel i uczniów, które są podstawą i gwarancją świadomego, aktywnego obywatelstwa oraz odpowiedzialności za zrównoważony rozwój świata,
  - promowanie pozytywnych postaw i wartości oraz wspieranie uczniów w braniu odpowiedzialności za swoje działania oraz zobaczenie siebie jako obywateli świata, którzy mogą przyczynić się do bardziej pokojowego, sprawiedliwego i zrównoważonego świata,
  - rozwijanie poczucia siebie, uznanie różnorodności kulturowej, afirmacji sprawiedliwości społecznej i praw człowieka, a także utrwalanie pokoju i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
  Edukacja Globalna jest częścią kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza jego zakres poprzez uświadamianie zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Jej celem jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości.
  Inne określenia Edukacji Globalnej to:
  - edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju,
  - edukacja międzykulturowa,
  - edukacja na rzecz pokoju,
  - edukacja rozwojowa,
  - edukacja na rzecz praw człowieka.
  Cele zrównoważonego rozwoju to:
  - koniec ubóstwa,
  - zero głodu,
  - dobre zdrowie i jakość życia,
  - czysta woda,
  - godna praca, 
  - mniej nierówności,
  - odpowiedzialna konsumpcja.

 • WYJAZD DO TEATRU

  9 listopada 2017 r. uczniowie kl. V – VII wraz z wychowawcami udali się do Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu, aby uczestniczyć w sztuce teatralnej pt. „MAŁY KSIĄŻĘ”. Spacer po niebie pełnym gwiazd, spotkania z kolejnymi postaciami, aż w końcu dotarcie na Ziemię i spotkanie mądrego lisa pozwoliło poznać sens przyjaźni i więzi między ludźmi. Zastanawialiśmy się pewnie nie pierwszy już raz, co stanowi największą wartość w życiu. Spektakl „Mały Książę” na podstawie książki Antoine’a de Saint – Exupery’ego to fantastyczna podróż nie tylko na scenie, ale w nas samych.

 • KONKURS RECYTATORSKI

  21 października 2017 r. w inowrocławskim teatrze spotkali się miłośnicy poezji i prozy kujawskiej. Każdy uczestnik przedstawił dwa utwory z literatury o naszym regionie lub też autorstwa poetów kujawskich. W eliminacjach 40. Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego naszą szkołę reprezentowały uczennice: Wiktoria Markiewicz (kl. IV), Zofia Kośmider (kl. V), Patrycja Koszela (kl. VI), Karolina Jagielska (kl. VII).

 • CYRK O`BIMBOLANDO

  18.10.2017r. gościliśmy w naszej szkole cyrk O'bimbolando. Wszystkie dzieci, szczególnie te z młodszych klas z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Klaun swym miłym, a zarazem śmiesznym wyglądem wzbudzał uśmiech na twarzach widzów. Jego pokazy powodowały na widowni śmiech i aplauz. Dzieci chętnie angażowały się do wspólnych zabaw z klaunem. Tancerka swym wygimnastykowanym ciałem wzbudzała wielki zdziwienie dzieci. Pokazała układy taneczne wyginając się, jakby była z gumy! Najbardziej zapierającą dech w piersiach chwilą, była gdy artystka pojawiła się z wężem i wyszła do publiczności jednocześnie zapraszając, chętne dzieci do jego dotknięcia, odważne dzieci dotykały i głaskały węża. Pokaz dostarczył dzieciom miłych wrażeń, wiele radości i zadowolenia. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  W piątek 13października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy VI pod opieką  p. A. Ratajczak- Matuszak oraz p. K. Gąsiorek –Rusek przygotowali dla pracowników szkoły oraz zaproszonych gości przedstawienie. W sposób humorystyczny ukazali scenki z życia szkoły. Szóstoklasistów w przedstawieniu wspierał chór szkolny z klasy VII, który pod opieką p. Magdaleny Kociszewskiej przygotował piosenki, które dzieci zaśpiewały podczas przedstawienia. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli pracownikom szkoły kwiaty oraz złożyli życzenia.

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  13 października odbyła się wyjątkowo ważna uroczystość dla pierwszoklasistów -  pasowanie na ucznia. W pierwszej cześć uroczystość pierwszaki  musiały wykazać się wiedza i zręcznością aby zostać przyjętym do krainy „Ołówkolandii”. Wszystkie zadania wykonały wzorowo i zostały przyjęte  przez króla Ołówkosa do krainy Ołówkolandii . W drugiej części uroczystości pierwszoklasiści złożyły ślubowanie i zostały pasowane przez panią dyrektor na uczniów szkoły, otrzymując legitymację  szkolną oraz dyplom. Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia w szkole, zapału do nauki, wiary we własne możliwości  i wielu sukcesów.

 • Tegoroczny 17 Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji. Uczniowie klasy VII opowiedzieli nam o Święty Papieżu, podzielili się swoja wiedzą na temat „polskiego papieża” i pokazali nam „naszego Ojca Świętego” swoimi oczami. Spotkanie było ilustrowane prezentacją multimedialną, ubogacone śpiewem szkolnego chóry, który poprowadziły panie Magdalena Kociszewska i Aneta Ebekozien. Na zakończenie zostały wręczone dyplomy i nagrody w szkolnym konkursie plastycznym zorganizowanym pod hasłem "Miejsca, w których bywał Jan Paweł II", których fundatorem był ks. proboszcz Przemysław Tabaczka. Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Anna Ratajczak-Matuszak z pomocą p. Kamili Gąsiorek-Rusek.

 • GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

  27.09.2017r już po raz kolejny Szkoła w Parchaniu zorganizowała Gminne Biegi Przełajowe. A oto jak pobiegli uczniowie naszej gminy :

  Bieg na 600m – kl.III-IV (dziewczęta) :

  I miejsce – Kujawa Zofia z Pierania,

  II miejsce – Ziębicka Eliza z Parchania,

  III miejsce – Mielcarek Weronika z Ośniszczewka;

  Bieg na 600m   (chłopcy):

  I miejsce – Piątkowski Kacper z Parchania,

  II miejsce – Marnocha  Kacper z Parchania,

  III miejsce – Brzeziński Paweł z Parchania.

  Drużynowo w biegu na 600m (dziewczęta i chłopcy) I miejsce zajęła Szkoła z Parchania.

  Jeśli chodzi o starszą grupę uczniów, to w biegu na 800m kl.V-VI dziewczęta:

  I miejsce – Loks Amelia z Dąbrowy Biskupiej,

  II miejsce – Osińska Marika z Parchania,

  III miejsce – Ćwiklińska Natalia z Dąbrowy Biskupiej,

  chłopcy:

  I miejsce – Lewandowski Damian z Dąbrowy Biskupiej,

  II miejsce – Bieńkowski Maciej z Ośniszczewka,

  III miejsce – Mielcarek Bartosz z Ośniszczewka.

  Drużynowo w biegu na 800m (dziewczęta i chłopcy) I miejsce zajęła Szkoła z Dąbrowy Biskupiej.

  Uczniowie , którzy zajęli miejsca na podium otrzymali medale i dyplomy. Poza tym każdy z uczestników zawodów otrzymał poczęstunek. Atmosfera na zawodach panowała iście sportowa: doping, okrzyki itp. Wszyscy sportowcy prezentowali postawę FAIR PLAY: NIECH ZWYCIĘŻY LEPSZY. Dobrze, że nie padało, świeciło słoneczko, co niewątpliwe sprawiło, że wszystkim biegło się bardzo dobrze.

                                                                                                                       DO  ZOBACZENIA  ZA  ROK  !

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu
  Parchanie 38, 88-110 Inowrocław
 • (52) 351-27-27

Galeria zdjęć