Nawigacja

 • REKRUTACJA

  REKRUTACJA - Obrazek 1

 • WIOSNA WIERSZEM MALOWANA

  Tegoroczny pierwszy dzień  wiosny połączyliśmy z obchodami Światowego  Dnia Poezji, którego celem jest zachęcenie do czytania poezji.  Chcąc zaakcentować początek tak długo oczekiwanej wiosny stroje dzieci i nauczycieli posiadały elementy żółte i zielone. Nie zabrakło również wiosennych wianków zdobiących głowy pań i uczniów. Na holu szkoły przedstawiciele klas I-VII zapoznali swoich kolegów i koleżanki z wierszami o tematyce wiosennej. Uczniowie zaprezentowali również piosenki związane z wiosną. Zgodnie z tradycją na boisku szkolnym spaliliśmy marzannę symbolizująca odchodząca zimę. Mamy nadzieje, ze upragniona przez nas wiosna wkrótce przyjdzie.

 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

  Dnia 15 marca 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR”. W konkursie wzięło udział 29 uczniów, którzy pisali test matematyczny w trzech kategoriach: "Maluch" klasy III – IV – 11 uczniów, "Beniamin" klasy V i VI – 10 uczniów, "Kadet" klasa VII – 8 uczniów. Test składał się z zadań o podwyższonym stopniu trudności, a podczas jego rozwiązywania uczestnicy konkursu musieli wykazać się logicznym myśleniem. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie w postaci zabawki logicznej z drutu. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki

 • NIE WSZYTKO CO KOLOROWE JEST ZDROWE - SPOTKANIE Z INSTRUKTOREM FITNESS

  Uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z instruktorem fitness  p. Moniką Imańską. Podczas spotkania dzieci z dużym zaangażowaniem rozmawiały o potrzebie aktywnego spędzania czasu oraz o zdrowym odżywianiu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że „nie wszystko co kolorowe jest zdrowe” i że aktywność fizyczna jest korzystna dla naszego zdrowia. Dziękujemy pani Monice za spotkanie i poświęcony czas.

 • ZASADY SAVOIR-VIVRE’U W TEATRZE

  13 marca 2018 r. uczniowie kl. V – VII z opiekunami: p. Renatą Kaszyńską, p. M. Kociszewską oraz p. E. Grzelak-Szeląg uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu na spektakl teatralny pt. „Czy ktoś widział kulturę?”. Nastoletni Alek to chłopak, który nie uznaje dobrych manier. Poznaje jednak Basię – grzeczną i kulturalną dziewczynę. Ta zaprasza go do domu. Pewny siebie urwis, któremu zależy na sympatii dziewczyny, postanawia ją odwiedzić. Niestety, zastaje tylko rodziców Basi. To właśnie oni postanawiają nauczyć młodzieńca zasad savoir-vivre’u. Opowiedziana historia skłoniła nas do refleksji nad własnym postępowaniem i kulturą osobistą.

   

 • DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

  8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym dniu wszyscy chłopcy w oddziale przedszkolnym składali  życzenia dziewczynkom.  Nie obyło się bez kwiatów oraz słodkiego poczęstunku. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy  byli przemili, uczynni i sympatyczni. Dziewczynki i panie dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

 • FERIE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  W dniach 12 – 13 luty w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty  dla uczniów klas 0-II. Podczas pierwszego dnia dzieci przeniosły się w świat Indian. Każde dziecko otrzymało indiańskie imię oraz miało pomalowaną twarz. Uczniowie samodzielnie wykonali  swoje pióropusze, tańczyli taniec wokół indiańskiego namiotu  oraz sprawdzili umiejętności indiańskie w różnych konkurencjach sportowych. Dzieci tego dnia wykonały również świecznik z kolorowej soli. Drugiego dnia dzieci przeniosły się do krainy piratów. Każde dziecko malowało swojego pirata oraz otrzymała piracką czapkę. Mali piraci bawili się podczas zabaw ruchowych oraz zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Najmłodszym najbardziej podobała się piracka walka na „kule armatnie” z gazety. Drugiego dnia uczestnicy warsztatów malowali samodzielnie gipsowe ramki do zdjęć. Podczas zajęć uczniowie grali również  w gry planszowe, układali puzzle  oraz bawili się klockami  i zabawkami znajdującymi się w sali przedszkolnej. Dużą niespodzianka dla dzieci była wizyta zapustnej "Kozy" Dzieci dla uczestników orszaku z Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu zaśpiewaly piosenke i włożyły do koszyczka kilka łakoci.

 • WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI ORAZ NA SPEKTAKL „TALENT SHOW…”

  1 lutego 2018 r. uczniowie kl. V – VII z opiekunami: p. Renatą Kaszyńską, p. M. Kruszyńską oraz p. Ł. Sitarczykiem uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kujawskiego Centrum Kultury na Interaktywne Widowisko Telewizyjne „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych” oraz do Biblioteki Miejskiej im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu. W bibliotece obejrzeliśmy prezentację multimedialną o pozytywnych aspektach czytania. Otrzymaliśmy też wykreślankę, w której musieliśmy odszukać imiona bajkowych bohaterów. Następnym punktem programu był spektakl interaktywny. Na scenie nie występowali aktorzy, a prowadzący. Wszystko działo się w małym „studiu telewizyjnym”. W samym środku był  duży ekran, na którym wyświetlano nagranie kamerzysty. Szczególną atrakcją była realizacja teledysku z udziałem wybranych koleżanek i  kolegów. Wszyscy doskonale się bawiliśmy. Przekonaliśmy się, że warto czytać i zobaczyliśmy, jak można zostać kimś sławnym.

 • DZIEŃ BABIC I DZIADKA KLAS I-III

  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły. 27 stycznia dzieci z klasy I, II, III przygotowały niespodziankę dla babć i dziadków. Było przedstawienie o "Czerwonym Kapturku", tańce, wiersze i piosenki. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały "Sto lat". Był to dzień pełen radości, uśmiechów i wzruszeń. Z niejednego oka popłynęła łza.

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  Dnia 25 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 0-VII. Uczniowie przebrali się w oryginalne stroje i bawili się wspaniale. Podczas zabawy nie zabrakło korowodów w których udział wzięli również nauczyciele i rodzice. Zabawa przebiegła w miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości.

 • - Obrazek 1

 • ZAKOŃCZENIE AKCJI "PODARUJ PSIAKOM ODROBINĘ SERCA"

  W grudniu  w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję charytatywną  „Podaruj psiakom odrobinę serca”. Podczas akcji zbieraliśmy karmę dla zwierzaków przebywających w schronisku dla zwierząt w Inowrocławiu. Jak zwykle okazaliście się fantastyczni. Zebraliśmy kilka kartonów karmy dla kotów i psów. Wśród przyniesionych "darów" znalazły się również koce, zabawki oraz miski dla zwierząt. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

 • KONKURS "EKOŚWIĘTA" ROZTRZYGNIĘTY

  W grudniu przedszkolaki brały udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Ekoświęta'' zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Konkurs cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Napłynęło 496 ekologicznych kartek świątecznych z 63 placówek oświatowych województwa kujawsko - pomorskiego. I miejsce zdobyła OLGA RATKOWSKA ( 6 lat ), która 15 grudnia pojechała z rodzicami do Myślęcinka na uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem dyplomów i upominków. Gratulujemy!

 • SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA BAŚNI

  6 grudnia po raz kolejny odbył się konkurs "Pięknego czytania baśni". Przedstawiciele klas I-VII czytali utwory związane tematycznie ze  Świętami Bożego Narodzenia. W kategorii klas I-III i IV-VII miejsce I zajęła Zofia Skoczyńska z klasy pierwszeja oraz Dawid Środoń z klasy czwartej. Gratulujemy.

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ BOŻONARODZENIOWĄ

  6 grudnia 2017r. zostały ogłoszone  wyniki szkolnego konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową. Do konkursu wpłynęło 55 kartek wykonanych przez przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły. Dzieci  tworząc prace konkursowe  wykorzystały różne techniki plastyczne:  wycinanki, wyklejanka, wyklejanie plasteliną, zdobienie brokatem, malowanie farbami,  wyklejanie watą, płatkami kosmetycznymi . Każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek. Jury przyznało nagrody w następujących kategoriach:

  NAGRODA GRAND PRIX:

  Adam Szóstak kl. I

  KATEGORIA KLAS 0-II

  I miejsce- Zuzanna Hebda kl. 0

  II miejsce- Jakub Prusak kl.0

  III miejsce- Piotr Jaskólski kl.0

  KATEGORIA KLAS  III-IV

  I miejsce- Dawid Środoń kl. IV

  II miejsce-Julia Maziarczyk kl. III

  III miejsce- Aleksandra Jaskólska kl. III

  KATEGORIA KLAS V-VII

  I miejsce- Weronika Śmigiel kl. V

  II miejsce- Patrycja Koszela kl. VI

  III miejsce- Julia Fiutak kl. VIII

                                                                                                   GRATULUJEMY

 • GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY "CYFERKA"

  Dnia 5 grudnia 2017 roku najlepsi matematycy szkół podstawowych naszej gminy uczestniczyli w XI Gminnym Konkursie Matematycznym „Cyferka”. Organizatorem konkursu, jak co roku była Szkoła Podstawowa w Parchaniu. 12 uczniów klas VI i VII w czasie 60 minut zmagało się z 20 zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności, za których rozwiązanie można było uzyskać 35 punktów. Bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajęła siódmoklasistka ze Szkoły Podstawowej w Ośniszczewku – Dominika Roszak uzyskując 32 punkty. II miejsce zajęła Amelia Jankowska (kl. VII) ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej, III i IV miejsce zdobyli Miłosz Lemański (kl. VII) SP Dąbrowa Biskupia i Olga Czeszejko uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Ośniszczewku.  Drużynowo zwyciężyli matematycy ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Biskupiej (A. Jankowska, M. Lemański, B. Markiewicz – uczniowie kl. VII). II miejsce SP Ośniszczewko (D. Roszak, O. Czeszejko, W. Barteczko – kl. VII), III - SP Pieranie (B. Kargul, I. Konieczny, Z. Czaplewska – kl. VII). Na IV miejscu znaleźli się najmłodsi uczestnicy konkursu - reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Parchaniu (W. Oknińska kl. VII, P. Koszela kl. VI, F. Kryszak kl. VI). Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i drobne upominki.  Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była p. Elżbieta Grzelak - Szeląg ze Szkoły Podstawowej w Parchaniu.

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV

  5 grudnia 2017r. uczniowie klas IV ze szkół gminy Dąbrowa Biskupia wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Listen and read”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z zadaniami ze słuchu oraz z tekstami pisanymi. Podczas zażartej dogrywki, wyłoniono zwycięzców konkursu. Pierwsze miejsce zajęła uczennica ze szkoły w Ośniszczewku – Kinga Drwęska, drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Kevin Markiewicz, natomiast trzecie miejsce zdobyła uczennica ze szkoły w Ośniszczewku – Maria Filipiak. Zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom konkursu gratulujemy posiadanych umiejętności językowych i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego

 • PRZEZ LĄDY I MORZA Z ROBINSONEM KRUZOE…

  Gwałtowny sztorm rozbił statek, na którym płynął Robinson Kruzoe. Bohater trafił na bezludną wyspę, a uczniowie klasy VI wspólnie z nim wyruszyli w tę niebezpieczną podróż… Poszukiwanie pożywienia, pierwsze spotkanie z Piętaszkiem – takie i inne sceny świetnie odegrali uczniowie podczas lekcji języka polskiego. Szóstoklasiści są przekonani, że wiele nauczyli się od Robinsona… Niektórzy nawet chcieliby trafić na wyspę, by wykorzystać swe umiejętności. Lepiej jednak, aby to była zaplanowana wyprawa, no i w większej grupie.. Hej przygodo!

 • MIKOŁAJKI

  MIKOŁAJKI - Obrazek 1

 • FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

  01.12.2017r. odbył się finał powiatowego konkursu plastycznego pt. "Moje bezpieczne otoczenie: osiedle, miasto, wieś". Organizatorem konkursu byli Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Uczeń klasy V Oliwier Frątczak został jego laureatem - otrzymał wyróżnienie. Na uroczystej gali w sali konferencyjnej Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu Oliwier odebrał nagrodę i dyplom.
  Gratulujemy!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu
  Parchanie 38, 88-110 Inowrocław
 • (52) 351-27-27

Galeria zdjęć