Nawigacja

 • WAKACJE!!!

  WAKACJE!!! - Obrazek 1

 • EDUKACJA GLOBALNA

  EDUKACJA GLOBALNA

  W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 w naszej szkole były realizowane zajęcia w ramach projektu „Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju.” . Edukacja globalna to wiedza na temat zagadnień globalnych dążąca do kształtowania wśród uczniów takich umiejętności jak: krytyczne myślenie, wyrażanie opinii, praca zespołowa. W II semestrze uczniowie poznawali sytuację dzieci  w Bangladeszu, które muszą pracować aby pomoc swoim rodzicom. Pochylili się również nad losem małych uchodźców, którzy są zmuszeni opuścić swój kraj  w wyniku toczących się tam wojen. Uczniowie mieli możliwość poznania kultury krajów rozwijających się oraz zastanowić się nad globalnymi skutkami zanieczyszczenia środowiska.  Dzieci chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach.

 • WYCIECZKA NA LOTNISKO W LATKOWIE

  WYCIECZKA NA LOTNISKO W LATKOWIE

  19 czerwca 2018 r. uczniowie klas V – VII wspólnie z wychowawcami udali się na lotnisko w Latkowie. Towarzyszyli nam panowie – przewodnicy z wojskowej bazy lotniczej znajdującej się przy ul. Jacewskiej w Inowrocławiu. Naszą „podróż” zaczęliśmy od zwiedzania śmigłowca Mi – 24. Mogliśmy wejść do środka, zamknąć na chwilę oczy i wznieść się wysoko, wysoko… Potrzebna była tylko wyobraźnia. Duże wrażenie zrobiła na nas również spadachroniarnia oraz wieża i meteorologiczne biuro lotnicze. Przypomnieliśmy sobie różne rodzaje chmur oraz mogliśmy je obserwować przez prawdziwą lornetkę. Dzięki ciekawym opowieściom panów – przewodników wzbogaciliśmy nasze wiadomości dotyczące powietrznych środków transportu. Obejrzeliśmy różnego rodzaju spadochrony i kamizelki. Przymierzaliśmy i cieszyliśmy się z tych kilku wspólnie spędzonych godzin.

 • III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM - ETAP WOJEWÓDZKI

  III MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM - ETAP WOJEWÓDZKI

  Praca plastyczna uczennicy klasy I Aleksandra Wolkiewicz zdobyła III miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu  p.n. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów z terenu wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą  i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.  Organizatorem konkursu była  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Nagrodę Oli wręczył przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy.  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim.

 • WYCIECZKA DO BALCZEWA

  WYCIECZKA DO BALCZEWA

  5 czerwca przedszkolaki oraz dzieci z klasy I wybrały się pod opieką p. A. Drejs, p. M. Kociszewskiej oraz p. J. Marek na wycieczkę do stajni ,,Morgan’’do Balczewa. Dzieci wzięły udział w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych, dzięki którym dowiedziały się, jak wygląda stajnia, jakich warunków potrzebują konie oraz czym się żywią i jak należy o niego dbać. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. Każde dziecko miało okazję przejechać się konno. Podczas naszej wizyty w stadninie zostaliśmy zabrani na przejażdżkę wozem. Przedszkolaki spożywały też kiełbaskę z grilla na świeżym powietrzu. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości.

 • DZIEŃ MAMY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  DZIEŃ MAMY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

  Mama - to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla każdego przedszkolaka mama to najważniejsza osoba w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym oddziale przedszkolnym p. A. Drejs przygotowuje uroczystość z okazji Dnia Mamy. 24 maja 2018 roku sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci  zaprezentowały bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości. Następnie były wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych mam. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno-muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

  18 maja 2018 r. obchodziliśmy święto szkoły i czciliśmy naszego patrona. Celebrując 100 – lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, skierowaliśmy wszystkie myśli w stronę tych, którzy przelewali krew, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. Część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły okazała się chwilą zadumy i refleksji nad Ojczyzną. Przyłączyliśmy się w inicjatywę sadzenia Dębów Niepodległości. Rósł będzie obok naszej szkoły. Tak, jak co roku, zorganizowaliśmy konkurs recytatorski i plastyczny o tematyce patriotycznej. Wszystko to oceniane było w dwóch kategoriach wiekowych.

   

  W konkursie recytatorskim (kategoria kl. I – IV) zwyciężyli:

   

  Kajetan Lewandowski (SP w Ośniszczewku) – I miejsce;

  Maja Lewandowska (SP w Parchaniu) – II miejsce;

  Alicja Mlicka (SP w Pieraniu) – III miejsce;

  Kacper Matuszewski (SP w Dąbrowie Biskupiej) - wyróżnienie;

  Aleksandra Bukowska (SP w Ośniszczewku) – wyróżnienie.

   

   W konkursie recytatorskim (kategoria kl. V – VII) wygrali:

   

  Julia Gąsior (SP w Parchaniu) – I miejsce;

  Zuzanna Czaplewska (SP w Pieraniu) – II miejsce;

  Natalia Śmigiel (SP w Parchaniu) – III miejsce;

  Patrycja Koszela (SP w Parchaniu) – wyróżnienie;

  Wiktoria Śmieszna (SP w Dąbrowie Biskupiej) – wyróżnienie.

   

  W konkursie plastycznym (kategoria kl. I – IV)  najlepsi okazali się:

   

  Bartosz Chrubczyński (SP w Dąbrowie Biskupiej) – I miejsce;

  Adam Szóstak (SP w Parchaniu) – II miejsce;

  Alicja Milicka (SP w Pieraniu) – III miejsce;

  Maja Pawłowska (SP w Dąbrowie Biskupiej) – wyróżnienie;

  Amelia Imańska (SP w Parchaniu) - wyróżnienie.

   

  Również w konkursie plastycznym (kategoria kl. V – VII) odnieśli zwycięstwo:

   

  Dominika Roszak (SP w Ośniszczewku) – I miejsce;

  Karolina Jagielska (SP w Parchaniu) – II miejsce;

  Weronika Śmigiel (SP w Parchaniu) – III miejsce.

   

                                                                                          Serdecznie gratulujemy!

 • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  30 maja uczestniczyliśmy w akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali pod kierunkiem pań: R. Kaszyńskiej i M. Kociszewskiej montaż słowno – muzyczny. Dzięki uczestnictwu w apelu mogliśmy świadomie obserwować i przeżywać to ważne święto, zdając sobie sprawę, kiedy powstało i jak można się przyłączyć do jego obchodów.                   

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "FAUNA I FLORA W OBIEKTYWIE"

  ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "FAUNA I FLORA W OBIEKTYWIE"

  23 kwietnia zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu fotograficznego dla uczniów klas IV – VII „Fauna i flora w obiektywie.”  Celem konkursu było kształcenie umiejętności obserwowania otaczającego nas świata oraz zachęcenie uczniów do fotografowania jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Zofia Kośmider kl. V, II miejsce – Martyna Prusak kl. V, III miejsce – Wioletta Oknińska kl. VII. Uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy.

 • DZIEŃ ZIEMI

  DZIEŃ ZIEMI

  Z okazji obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy VI przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów przedstawienie o tematyce ekologicznej. Szóstoklasiści  podczas przedstawienia podkreślili potrzeb dbania o naszą piękna planetę poprzez oszczędzanie wody i ochronę lasów. Aktorzy przypomnieli również zasady segregowanie odpadów. Po przedstawieniu uczniowie z opiekunami udali się posprzątać teren szkoły, boiska, plac zabaw.

 • ZMIANA W ODWOZACH AUTOBUSU SZKOLNEGO

  ZMIANA W ODWOZACH AUTOBUSU SZKOLNEGO

  W ZWIĄZKU Z  EGZAMINEM GIMNAZJALNYM W DNIACH 18, 19, 20 KWIETNIA 2018 R. NASTĄPI ZMIANA W ODWOZACH AUTOBUSEM SZKOLNYM.

  (RANO AUTOBUS JEDZIE BEZ ZMIAN)

   

  12.15-po 4 godzinie lekcyjnej

  13.00- po 5 godzinie lekcyjnej

  13.50 – po 6 godzinie lekcyjnej

  14.40 – po 7 godzinie lekcyjnej

  Środa

   

  ----------------

   

  Modliborzyce- Rejna

   

  Parchanki-Słońsko

  Parchanki-Słońsko- Modliborzyce- Rejna

  Czwartek

   

  ----------------

   

  Modliborzyce-Rejna

   

  Parchanki-Słońsko

  Parchanki-Słońsko– Modliborzyce- Rejna

  Piątek

   

  Modliborzyce-Rejna

   

  Parchanki-Słońsko

   

  Parchanki-Słońsko

  Modliborzyce-Rejna- Parchanki- Słońsko

 • REKRUTACJA

  REKRUTACJA

  REKRUTACJA - Obrazek 1

 • ROZSTRZYGNIĘCIE II GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ILUSTRACJA DO WYBRANEGO WIERSZA JULIANA TUWIMA"

  ROZSTRZYGNIĘCIE II GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ILUSTRACJA DO WYBRANEGO WIERSZA JULIANA TUWIMA"

  13 kwietnia 2018 r. rozstrzygnięty został II Gminny Konkurs Plastyczny: ,,Ilustracja do wybranego wiersza Juliana Tuwima’’ zorganizowany z okazji  Międzynarodowego Dnia Poezji przez  p. Annę Drejs i p. Kamilę Gąsiorek – Rusek. Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych, rozbudzanie zainteresowań plastycznych oraz kreatywności przedszkolaków z terenu gminy Dąbrowa Biskupia. Na zajęciach należało przeczytać  dzieciom następujące  wierszyki  autorstwa Juliana Tuwima: Kotek, Słoń Trąbalski, Bambo, Lokomotywa, Dżońcio, Okulary, Pan Maluśkiewicz i wieloryb, Rzepka, Warzywa, Dyzio Marzyciel.   Następnie uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie ilustracji do wybranego wiersza.  Jury przyznało  nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 5–letnie, dzieci  6-letnie. Oceniając pracę brało pod uwagę przede wszystkim oryginalność i pomysłowość wykonania prac oraz dobór techniki plastycznej, a także walory artystyczne (kompozycję, gamę kolorystyczną) oraz estetykę wykonania i umiejętności manualne dziecka.

  Oto lista nagrodzonych:
  Dzieci 5 –letnie:
  I miejsce :

  Natalia Skibińska  -  Szkoła Podstawowa w Ośniszczewku,

  Milena Piątkowska -  Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława   Sikorskiego w Parchaniu,

   

  II miejsce: 

  Julia Wicher -  Szkoła Podstawowa w Ośniszczewku,

   

  III miejsce:

   

  Zofia Benedyktyńska – Szkoła Podstawowa im. Pierańskiego Oddziału Straży Ludowej w Pieraniu,

  Wiktoria Wielogórska - Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława   Sikorskiego w Parchaniu,

  Wyróżnienie:

  Jan Borucki - Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława   Sikorskiego w Parchaniu,

  Martyna Graczyk -– Szkoła Podstawowa im. Pierańskiego Oddziału Straży Ludowej w Pieraniu,

   

  Dzieci 6 –letnie:
   

  I miejsce :

  Julia Adamska -  Szkoła Podstawowa w Ośniszczewku,

  Zuzanna Hebda-  Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława   Sikorskiego w Parchaniu,

   

  II miejsce: 

  Małgorzata Majewska - Szkoła Podstawowa im. Pierańskiego Oddziału Straży Ludowej w Pieraniu,
  III miejsce:

  Hubert Szczerkowski – Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej,

  Antoni Owczarek  - Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława   Sikorskiego w Parchaniu,

  Wyróżnienie:

  Jakub Adamczyk - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej,

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

  ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZA PISANKĘ WIELKANOCNĄ

  27 marca 2018 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny na najładniejszą pisankę wielkanocną. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych z świętami Wielkiej Nocy oraz prezentacja możliwości twórczych dzieci. Do konkursu wpłynęło bardzo dużo prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach klas O-III oraz IV-VII. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie na holu szkolnym i w  bibliotece szkolnej. Oto wyniki:

  KLASY 0-III

  I miejsce – Piotr Hebda kl. 0

  II miejsce  - Maja Lewandowska kl. II

  III miejsce – Aleksandra Wolkiewicz kl. I

  Wyróżnienie: Zuzanna Hebda kl. 0, Julia Maziarczyk kl. III

  KLASY IV-VII

  I miejsce - Natalia Śmigiel kl. VI

  II miejsce - Kacper Piątkowski kl. IV

  III iejsce -  Roksana Adamczuk kl. VI

  Wyróżnienie: Julia Gąsior kl. VII, Paulina Przekwas kl. V

                                                                                                                             Gratulujemy!

 • WIOSNA WIERSZEM MALOWANA

  WIOSNA WIERSZEM MALOWANA

  Tegoroczny pierwszy dzień  wiosny połączyliśmy z obchodami Światowego  Dnia Poezji, którego celem jest zachęcenie do czytania poezji.  Chcąc zaakcentować początek tak długo oczekiwanej wiosny stroje dzieci i nauczycieli posiadały elementy żółte i zielone. Nie zabrakło również wiosennych wianków zdobiących głowy pań i uczniów. Na holu szkoły przedstawiciele klas I-VII zapoznali swoich kolegów i koleżanki z wierszami o tematyce wiosennej. Uczniowie zaprezentowali również piosenki związane z wiosną. Zgodnie z tradycją na boisku szkolnym spaliliśmy marzannę symbolizująca odchodząca zimę. Mamy nadzieje, ze upragniona przez nas wiosna wkrótce przyjdzie.

 • MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

  MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

  Dnia 15 marca 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR”. W konkursie wzięło udział 29 uczniów, którzy pisali test matematyczny w trzech kategoriach: "Maluch" klasy III – IV – 11 uczniów, "Beniamin" klasy V i VI – 10 uczniów, "Kadet" klasa VII – 8 uczniów. Test składał się z zadań o podwyższonym stopniu trudności, a podczas jego rozwiązywania uczestnicy konkursu musieli wykazać się logicznym myśleniem. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie w postaci zabawki logicznej z drutu. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki

 • NIE WSZYTKO CO KOLOROWE JEST ZDROWE - SPOTKANIE Z INSTRUKTOREM FITNESS

  NIE WSZYTKO CO KOLOROWE JEST ZDROWE - SPOTKANIE Z INSTRUKTOREM FITNESS

  Uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z instruktorem fitness  p. Moniką Imańską. Podczas spotkania dzieci z dużym zaangażowaniem rozmawiały o potrzebie aktywnego spędzania czasu oraz o zdrowym odżywianiu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że „nie wszystko co kolorowe jest zdrowe” i że aktywność fizyczna jest korzystna dla naszego zdrowia. Dziękujemy pani Monice za spotkanie i poświęcony czas.

 • ZASADY SAVOIR-VIVRE’U W TEATRZE

  ZASADY SAVOIR-VIVRE’U W TEATRZE

  13 marca 2018 r. uczniowie kl. V – VII z opiekunami: p. Renatą Kaszyńską, p. M. Kociszewską oraz p. E. Grzelak-Szeląg uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu na spektakl teatralny pt. „Czy ktoś widział kulturę?”. Nastoletni Alek to chłopak, który nie uznaje dobrych manier. Poznaje jednak Basię – grzeczną i kulturalną dziewczynę. Ta zaprasza go do domu. Pewny siebie urwis, któremu zależy na sympatii dziewczyny, postanawia ją odwiedzić. Niestety, zastaje tylko rodziców Basi. To właśnie oni postanawiają nauczyć młodzieńca zasad savoir-vivre’u. Opowiedziana historia skłoniła nas do refleksji nad własnym postępowaniem i kulturą osobistą.

   

 • DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

  DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

  8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym dniu wszyscy chłopcy w oddziale przedszkolnym składali  życzenia dziewczynkom.  Nie obyło się bez kwiatów oraz słodkiego poczęstunku. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy  byli przemili, uczynni i sympatyczni. Dziewczynki i panie dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

 • EDUKACJA GLOBALNA – ALGIERIA JAK PRZEŻYĆ NA PUSTYNI

  EDUKACJA GLOBALNA – ALGIERIA JAK PRZEŻYĆ NA PUSTYNI

  Na zajęciach świetlicy szkolnej uczniowie zostali zapoznani z wpływem klimatu na sposób życia ludzi na przykładzie Algierii. Korzystając z mamy Afryki poznali położenie tego kraju oraz wskazali, że w większości Algieria położona jest na Saharze. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci i dowiedziały się w jaki sposób do życia na pustyni przystosowali się ludzie, zwierzęta i rośliny.  Uczestnicy zajęć zostali również zapoznani z informacjami na temat kuchni czy religii, i obowiązującej w tym kraju oraz poznały warunki życia ludzi zamieszkujących Algierię.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu
  Parchanie 38, 88-110 Inowrocław
 • (52) 351-27-27

Galeria zdjęć