ROK SZKOLNY 2024/2025
Justyna Borkowska - poniedziałek 11.30-12.30
Dawid Ciesielski - poniedziałek 14.20-15.20
Anna Drejs - piątek 13.30-14.30
Maria Kruszyńska - czwartek 10.45-11.45
Elżbieta Grzelak-Szeląg - poniedziałek 9.45-10.45
Magdalena Kaźmierczak - piątek 8.50-9.50
Kamila Gąsiorek-Rusek - czwartek 12.30-13.30
Alicja Wietrzykowska - poniedziałek 14.15-15.15
Renata Kaszyńska - piątek 12.30-13.30
Magdalena Filipiak - środa 10.15-10.45
Anna Kruk - piątek 10.45-11.30 co 2 tygodnie
Dorota Kociszewska - środa 10.35-11.35
Bogumiła Jagielska - poniedziałek 13.05-13.35, środa 15.05-15.35
Anna Balcerek - środa 12.30-13.00
Anna Maciejczak - poniedziałek 14.15-15.15
Anna Ratajczak-Matuszak - wtorek 7.15-7.45, czwartek 7.15-7.45
Tomasz Metryka - wtorek 15.05-16.05 co 2 tygodnie
Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji przedszkolaki miały zaszczyt gościć Panią Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Biskupiej Danutę Wicher.
Spotkanie z dziećmi Pani Danuta rozpoczęła od krótkiego wprowadzenia wyjaśniając czym jest poezja i dlaczego warto ją czytać. Następnie zaprezentowała przedszkolakom różnorodne wierszyki o tematyce wiosennej. Spotkanie było świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem i koncentracją słuchały czytanych utworów, a także aktywnie uczestniczyły w rozmowach dotyczących ich treści.
Serdeczne dziękujemy Pani Danucie Wicher za czas poświęcony naszym przedszkolakom oraz słodki poczęstunek dla dzieci.
Miło nam poinformować że w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Paleta Marzeń” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im.
J. Korczaka w Inowrocławiu w kategorii: przedszkola
II MIEJSCE – zdobyła ZOFIA WIĘCH
III MIEJSCE – FRANCISZEK KURZYNA
WYRÓŻNIENIE – FABIAN KRZYŻAŃSKI
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej informacji na temat konkursu:
https://mdk-inowroclaw.pl/konkurs-paleta-marzen-rozstrzygniety-sprawdz-wyniki/
W oddziale zerowym realizowany był we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Inowrocławiu program przedszkolnej edukacji antytytoniowej: ,,Czyste powietrze wokół nas’’. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
Formą realizacji programu był cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci, składający się z pięciu zajęć warsztatowych:
1) Wycieczka po najbliższej okolicy, której celem było zwrócenie uwagi dzieci na źródła dymów oraz miejsca skąd mogą się wydobywać.
2),,Co i dlaczego dymi?'' - Zajęcia te miały na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat pochodzenia dymów, określanie ich rodzajów oraz przyczyn wydobywania się dymów. Dzieci w grupach wykonały rysunki ze źródłami dymów.
3) ,,Jak się czuję kiedy dymi papieros?'' – Celem zajęć było zwiększenie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego.
4) ,,Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?'' - Dzieci poznawały historię Dinusia, który wybrały się na wycieczkę pociągiem. Przedszkolaki miały okazję aby wypowiadać się na temat odczuć smoka
podczas przebywania w zadymionym pomieszczeniu; nauczyły się piosenki o Dinku.
5) ,,Jak uniknąć dymu papierosowego?'' - Podczas ostatnich zajęć dzieci zwiększyły swoją wiedzę na temat umiejętności zachowania się, gdy znajdą się w pomieszczeniach zadymionych, a także umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, w których dorośli palą papierosy. Dzieci wykonały tabliczki z zakazem palenia, które następnie zabrały do swoich domów.
Program „ Czyste powietrze wokół nas” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Czynnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, łatwo przyswajały informacje na temat problemu dymu tytoniowego.
12 stycznia 2024 r. w zerówce odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Drejs: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przedstawiły przygotowane układy taneczne. Atmosfera była przepełniona radością i emocjami, a dumne uśmiechy na twarzach babć i dziadków były najlepszą nagrodą dla małych artystów.
Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim ukochanym Dziadkom upominki, które dzieci wcześniej przygotowały podczas zajęć plastycznych. Miały wyrazić miłość i wdzięczność maluchów za bezwarunkową miłość i wsparcie, jakie otrzymują od swoich najbliższych. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci.
Dzień Babci i Dziadka w zerówce okazał się nie tylko doskonałą okazją do świętowania, ale również do budowania więzi między pokoleniami. Radość, jaką przeżywali zarówno najmłodsi, jak i ci starsi, była widoczna na każdym kroku, co sprawiło, że uroczystość ta na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
W Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: ,, Mój ulubiony bohater z bajki’’ zorganizowanym przez Przedszkole ,,Leśna Kraina’’ w Dąbrowie Biskupiej w kategorii najstarszych przedszkolaków:
I MIEJSCE – zdobyła ANNA PACZKOWSKA, natomiast
II MIEJSCE – AGATA SIELUK
Serdecznie gratulujemy!
W ramach projektu "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury", realizowany jest w naszym oddziale przedszkolnym moduł: ,,Czytamy razem z Małym Misiem’’. Dzieci wybrały grupową maskotkę, która odbywa czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Wraz z Misiem Bartusiem przedszkolaki zabierają dzienniczek, który uzupełniają – rodzice wpisują tytuł utworu, jaki został przeczytany, a mali czytelnicy wykonują pamiątkowy rysunek. Następnie dzieci opowiadają w przedszkolu najciekawsze momenty ulubionego utworu.
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” naszych zerówkowiczów co jakiś czas odwiedzają uczniowie z klas starszych. Koleżanki z klasy szóstej oraz ósmej czytały przedszkolakom wiersze Wandy Chotomskiej.
12 grudnia nasze sześciolatki pod opieką wychowawczyni p. Anny Drejs oraz p. Eweliny Reszczyńskiej uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu. Wraz z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Wonorzu dzieci z zerówki brały udział w ,,WARSZTATACH ŚWIĄTECZNYCH’’. Podczas nich wykonywały kartko – bombki bożonarodzeniowe, pomagały szyć choinkę na maszynie krawieckiej, kolędowały z wykorzystaniem instrumentów, a przede wszystkim budowały pozytywne relacje międzypokoleniowe. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia budynku ŚDS, poznania poszczególnych pomieszczeń oraz pracowni, a także zapoznania się z ich wyposażeniem. Wizyta była dla dzieci niezwykłą lekcją przyjaźni i tolerancji oraz nauką szacunku dla innych. Podopieczni otoczyli nas serdecznością i z radością pomagali dzieciom podczas warsztatów.Dziękujemy serdecznie za spotkanie pełne wrażeń!.
W Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: ,,Wspomnienia z wakacji’’ zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Pierańskiego Oddziału Straży Ludowej w Pieraniu w kategorii najstarszych przedszkolaków:
II MIEJSCE – zdobył FRANCISZEK KURZYNA, natomiast
III MIEJSCE – JULIAN DOMBEK.
Serdecznie gratulujemy!
W kl.0 odbyły się warsztaty patriotyczne pod hasłem: „ POLSKA – MOJA OJCZYZNA’’. Przedszkolaki wykonały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: ,,Polskie Symbole Narodowe’’. Głównym celem konkursu było kształtowanie tożsamości i przynależności narodowej oraz pobudzenie aktywności i kreatywności twórczej. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej wybrany symbol narodowy.