Z KART HISTORII O NAS ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA KLASY IV - VIII

OFERTA SZKOŁY

PODSTAWOWE INFORMACJE O SZKOLE

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Parchaniu jest placówką 8 – oddziałową z oddziałemzerowym i  przedszkolnym. Swoim obwodem obejmuje wsie: Parchanie, Parchanki, Modliborzyce i Rejna z gminy Dąbrowa Biskupia. Do szkoły uczęszczają także dzieci z miejscowości Słońsko w gminie Inowrocław, która w przeszłości (do 1993 roku ) należała do obwodu palcówki w Parchaniu.

Obecnie w szkole pracuje 13 nauczycieli na pełnym etacie i 6 nauczycieli "dochodzących".  Kadra posiada wysokie kwalifikacje, większość do nauczania co najmniej dwóch przedmiotów. Nauczyciele systematycznie doskonalą swoją wiedzę i umiejętności poprzez aktywne uczestnictwo w formach wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Szkoła mieści się w  budynku parterowym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się 10 sal lekcyjnych. Są one na bieżąco odnawiane, bardzo często z pomocą rodziców. Zastępcza salka gimnastyczna znajduje się w budynkach parafialnych. Teren szkolny wraz z boiskami jest ogrodzony.

W szkole prowadzone są zajęcia rozwijające z języka polskiego, angielskiego, matematyki i informatyki. Bardzo dobrze działa zespół muzyczny. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności artystyczne  na zajęciach kółka plastycznego oraz szkolnego teatru, a sportowe na zajęciach SKS.

Dla dzieci dojeżdżających zorganizowane są zajęcia świetlicowe i biblioteczne, profesjonalnie i twórczo zabezpieczające czas oczekiwania na lekcje bądź powrót do domu. Mogą w nich uczestniczyć na prośbę rodziców także uczniowie nie dojeżdżający.

W bezpośrednim sąsiedztwie starego budynku znajduje się profesjonalny plac zabaw.